JT Slayt Gösterisi modülü resimleri yüklüyor. Lütfen bekleyiniz...
100 Altın İnsanAtlas Online1 FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN SENDE 1 ADIM AT !
21 KASIM 2017
Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)

DESTEK

Bize destek olmak için tıklayın...

    
JT Slayt Gösterisi modülü resimleri yüklüyor. Lütfen bekleyiniz...
Hawking'den Mesaj Var!Dünya Engelliler Gününde Sosyal EngellilerDMD ve SMA Hakkında Yeni Gelişmeler (Aralık 2016)Unicef'in STK'lılarla Toplantısı GerçekleştirildiKASDER Erken Yılbaşı Kutlaması
JT Slayt Gösterisi modülü resimleri yüklüyor. Lütfen bekleyiniz...
Kas Hastalarına ve KamuoyunaÜye ve Gönül Dostlarımızın Dikkatine!Bir Farkındalık ve Yardım Projesi1 FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN SENDE 1 ADIM AT!Yarışmamızın Ödül Törenine Bekliyoruz
JT Slayt Gösterisi modülü resimleri yüklüyor. Lütfen bekleyiniz...
Fizyoterapi HizmetlerimizEl Becerileri EdindirmeUlaşım DesteğiOnline Psikoloji DesteğiDerneğimiz Uluslararası KongrelerdeMesleki RehabilitasyonEvde Bakım Hizmetleri Sosyal EtkinliklerSosyal Hizmet Desteği

Teşhisten sonra: Hayatı tüketmek mi, yaşamak mı?

cigdemieiSevgi Çiçek Hilton/Psikolog, Eğitim Yönetimi Uzmanı

İnsan dengeyi sever. Fiziksel ve ruhsal olarak dengede olmak bize yaşama sevinci ve huzur verir.İnsanda bu dengeyi yıkan en önemli şey hastalıklardır.

Sevdiğimiz birinin ölüm haberini duyduğumuzda ruhsal dengemiz alt üst olur. Çok karmaşık bir duygu tufanına kapılırız. Ruhumuzun bu duygularla başa çıkması ve kaybettiği dengeyi tekrar kurması zaman alır. Bazen bunu tek başına başaramayabiliriz. Sendelediğimizde dengemizi tekrar sağlamak için birilerine, bir şeylere ihtiyaç duyarız.

 

Genetik Hastalarda Yeni Tedavi Umutları

cozdemirProf Dr. Coşkun Özdemir

Genetik hastalıklarda ülkemizin de katıldığı yeni ve umut verici tedavi denemeleri var. Erkek çocuklarda görülen Duchenne adlı hastalıkta ekson atlama (exon skipping) çalışmaları iyi sonuçlar veriyor.

 

Prof.Dr.Haluk Topaloğlu'ndan 51. Exon Atlama Çalışması hakkında açıklama

haluktopaloglu

Prof.Dr.Haluk Topaloğlu, kas hastaları camiamızın son zamanlarda merak ettiği ve Türkiye'nin de içinde bulunduğu DMD 51. Exon Atlama çalışmalarıyla ilgili olarak aşağıdaki açıklamayı yapmıştır;

Exon 51 atlama ile ilgili DMD 114117 no lu proje aynı anda 7 ülkede başlamıştır.

  Fransa, Hollanda, İspanya, İngiltere, Belçika, Almanya ve Türkiye'den toplam 54 vaka dahil edilme süreci içindedir. Avustralya da bu grup içinde yer alacaktır. Bu bir Faz II plasebo kontrollu çift kör çalışmadır, yani hastaların bir kısmı proje boyunca gerçek molekülü almayacaktır. Ancak 48 hafta sonra herkes gerçek tedaviyi almakta olacaktır.  İlaç haftada bir ya da iki kere cilt altına verilmektedir. Faz III çalışması tasarlanma aşamasındadır. Detaylı bilgilere http://www.clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT01153932?term=DMD&rank=2 adresinden ulaşılabilir. Bu projede ülkemiz bağımsız bir araştırıcı merkez olarak yer almaktadır.
 

Sakatlar Haftası Basın Açıklaması

Sakatlar_Haftas-2

Sakatlar_Haftas-3

Sakatlar_Haftas-4

10-16 Mayıs engelliler haftası nedeniyle engelli örgütlerinin tarafından İstanbul'da geniş katılımlı bir yürüyüş ve basın toplantısı düzenlendi.

 

Prof.Dr. Coşkun Özdemir İzmir Kitap Fuarında Kas Hastalarıyla Söyleşti

izmir-fuar-sylesi22–23 Nisan tarihlerinde, Türkiye Kas Hastalıkları Derneği Genel Başkanı Prof.Dr. Coşkun Özdemir; İzmir Kitap Fuarı’nda (İzmir Tabipler Odası Standı) kitaplarını imzaladı. İzmir ve çevre illerden gelen kas hastaları ile söyleşti. Söyleşiyi, kas hastaları ile birinci ve ikinci gün buluşması olarak ayırmak uygun düşecektir.

 

 

Derneğimizin Gönül Dostları Buluşması

Her hafta Perşembe günlegonul-dostlariri dernek gönlülerimizle birlikte dernekte buluşuyoruz. Takı-Tasarım-Ahşap boyama kurs hocamız Nurhayat Gür ve derneğimizin kuruluşundan bu yana hep yanımızda olan İnci Temel’in rehberliğinde takılar yapıyoruz, ahşap boyalar üretiyoruz.Hepimizin amacı derneğimiz için bir şeyler yapmak ve derneğimize gelir sağlamak.

 

Marmaray Toplantısından İzlenimler

marmaray1Herkes İçin Erişilebilir İstanbul Koordinasyon Toplantıları’nın 38’ncisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zeytinburnu Sosyal Tesislerinde, “Marmaray” gündemiyle 21 Nisan 2011 tarihinde gerçekleştirildi. Marmaray Projesi hakkında Dr. Güler İlbay (Avrasyaconsult) ve Ziya Erdem (DHL) katılımcılara bilgiler aktarmışlardır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne daha önce Marmaray Projesi’nin gündeme alınması yönünde derneğimizin ısrarlı talepleri olmuş ve proje yetkililerine erişilebilirlik ve uygulanacak standartlar hakkında bazı bilgiler aktarılmıştır.
 

Hacı Ömer Sabancı Vakfı Hibe Program Projemiz Kabul Edildi

14_eko_sabancidan_toplumsal_hibe_programi

Hacı Ömer Sabancı Vakfı Hibe Programı Projemiz Kabul Edildi

Görme Özürlüler Derneği ve Türkiye Kas Hastalıkları Derneği’nin Hacı Ömer Sabancı Vakfı Hibe Programına verdiği “Engelli Ayrımcılığını Önleme ve Mücadele Platformu Projesi”, Vakıf tarafından kabul edilerek onaylandı. Derneğimiz bu projede proje ortağı sıfatı ile çalışacaktır.

 

Abant’a Bir Gezi Daha ...

abant-1Yine derneğimizin gönül dostları ve yine derneğimizin üyeleri ve yakınları ile Abant’a gittik. Ekinliğimizde bize rehber olan Nurhayat Gür hocamıza, organizasyonda verdiği destek için Merkez Müdürümüz Aysel Akşehirlioğlu’na çok teşekkür ediyoruz. Benzer gezilerimizi ayda bir yinelemek istiyoruz. Bu etkinliklere katılmak isteyen dernek üyelerimiz isteklerini bize iletmeleri yeter.Geziye katılan iki dernek dostumuz ve üyemiz Mehtap Karadeniz ile Metin Altay’ın gezi izlenimlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Türkiye Kas Hastalıkları Derneği

 Karakter Boyutu

100altininsan

ANKET

Engelliler, engelliliğe dayalı ayrımcılığa maruz kalıyor mu?
 

AJANDA

Gecen ay Kasim 2017 Gelecek ay
P S C P C C P
week 44 1 2 3 4 5
week 45 6 7 8 9 10 11 12
week 46 13 14 15 16 17 18 19
week 47 20 21 22 23 24 25 26
week 48 27 28 29 30
kasder-canliyayin