Arama

46.ULUSAL NÖROLOJİ KONGRESİ ANKET ÇALIŞMASI

Antalya’da 4-9 Aralık 2010 tarihleri arasında yapılan 46. Ulusal Nöroloji Kongresi’nde yılın ana teması “nörolojik yoğun bakımlar” olarak belirlendi. Oturumlara yurt dışından ve Türkiye’den bilimsel literatüre önemli katkıları olan ve kendi konularında önder konuşmacılar katıldı.

Türkiye Kas Hastalıkları Derneği, söz konusu kongreye yoğun olarak üzerinde çalıştığı “Nöromüsküler hastalıklarda tanı sonrası süreçlerin yönetilmesinde roller ve hekim sorumluluğuna hasta bakışı” adını taşıyan araştırmayı ve bu araştırmadan elde edilen ön sonuçları bir bildiri ve sunum şeklinde paylaştı.

Bildiri ve sunumu, KASDER Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Özgül katılımcılara aktardı.

Türk Nöroloji Derneği’nin “Onursal Konuğu” olarak kongreye katılan KASDER kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Coşkun Özdemir’e açılış töreninde Türk Nöroloji Camiası adına “Bilim ve Hizmet” ödülü de sunuldu.

KASDER Antalya üyeleri ise daha önce iletişime geçemedikleri yeni hastalara ulaşarak, topluca kongreye katılım sağladı ve KASDER yöneticileriyle buluşma fırsatı buldu. KASDER’in Antalya üyeleri Mustafa Polat’a, İsmail Üstün’e, Abdurahman Öğünç’e, Havva Gökçe’ye ve Canan Arıkan’a teşekkür ediyoruz.

Yapmış olduğu gönüllü katılımı, çözüm süreçlerinde inisiyatif alması ve yerinde önerilerinden dolayı Dr. Ömer İnan’a da teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın
Bağış