Arama

ENGELLİ ÇAĞRI MERKEZİ (CALL CENTER) EĞİTİMİ PROJESİ

ENGELLİ KATILIMLI SERTİFİKALI ÇAĞRI MERKEZİ (CALL CENTER) EĞİTİMİ PROJESİ 2010


KASDER’in İŞKUR desteğiyle uyguladığı “Engelli Katılımlı Sertifikalı Çağrı Merkezi (Call Center) Eğitimi Projesi – 2010” kursu başarıyla tamamlandı.19 Nisan–7 Temmuz 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilen kursa 9 engelli üye katıldı. Kurs süresince İŞKUR yetkililerinin desteğine ve rehberliğine büyük önem verildi.

3 ay süren kurs süresince katılımcıların gerek kendi aralarındaki ilişki ve dayanışma, gerekse öğretmenleri Begüm Kaya ile olan iletişimleri görülmeye değerdi. Kurs süresince kursiyerlerin diğer dernek üyeleri ile karşılaşmaları, kurs aralarındaki beraberlikleri ileriye taşınabilecek dayanışmaların temelini attı.

Kursu başarıyla tamamlayan katılımcıların istihdamı için ilgili kuruluşlarla görüşme gerçekleştirildi.

Öğretmenimiz Begüm Kaya’nın duyguları, deneyimleri ve gözlemleri:

“Her insanın hayatında bir dönüm noktası vardır. Benim dönüm noktam da Türkiye Kas Hastalıkları Derneği’nin beni Çağrı Merkezi Kursu için eğitmen olarak seçmesiydi. Üniversite yıllarında gönüllü olarak başladığım dernek ve vakıf hayatımda ilk defa profesyonel olarak çalışma imkanı buldum. Bu deneyim bundan sonraki hayatımda da devam etmem için bana cesaret verdi.

2,5 aylık maratonun ilk gününde yaşadığım heyecan ve mutluluğu, kursun her gününde hissettim. Her günde farklı heyecanlar ve deneyimler biriktirdim. Öğrencilerimi tanıdıkça işime daha da bağlandım. Onların yaşamlarında çektikleri zorlukları anlamaya ve beraber çözüm üretmeye çalıştık. Öğrencilerim sayesinde hiç fark edemediğim ama hep gözümün önünde duran sorunları görmeye başladım. Bir kişinin sorunu tüm sınıfın sorunu, birinin sevinci ortak sevincimiz oldu. Yaşça hepsinden küçük olmama rağmen gösterdikleri saygı, sevgi ve sabırları için her birine ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu dayanışma ve sevgi bağı sayesinde 2.5 aylık süre maalesef su gibi hızlı geçti.

Sevginin karşılıksız olduğu KASDER’de çalışma ve bu güzel insanları tanıma imkanı bulduğum için bir kez daha bütün dernek çalışanlarına teşekkür ederim. Umuyorum ki bundan sonra yollarımız hiç ayrılmaz.

Sevgilerimle.”

Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın
Bağış